Najchętniej kupowane

75.80 zł
koszyczek
39.00 zł
koszyczek
39.00 zł
koszyczek
79.00 zł
koszyczek
79.00 zł
koszyczek
100.00 zł
koszyczek

 


               Czy można spowolnić proces siwienia? Czy zapobieganie siwiźnie jest już możliwe?

To, w jakim wieku włosy siwieją i dlaczego młody mężczyzna siwieje zależy przede wszystkim od genów. Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie posiwieli wcześnie, nie dziw się, gdy i ciebie spotka to w młodym wieku. Niezdrowy tryb życia tzn. zła dieta, palenie papierosów, picie alkoholu i życie w ciągłym napięciu przyspiesza siwienie włosów. Jeśli więc chcesz długo cieszyć się naturalnym kolorem włosów, prowadź spokojny, rozsądny tryb życia - unikaj stresu.

Siwienie włosów można opóźnić chroniąc włosy przed silnym działaniem promieni słonecznych. Słońce bowiem powoduje, że zaczynają zanikać w organizmie melanocyty, czyli komórki produkujące barwnik. Prawdą jest to, że stres przyspiesza pojawianie się siwych włosów. W niektórych przypadkach pojawienie się siwych włosów może być związane z trybem życia lub sposobem odżywiania. Ciekawe są na przykład obserwacje brytyjskich naukowców, którzy wykazali, że nałogowi palacze są czterokrotnie bardziej narażeni na siwienie w młodym wieku niż osoby niepalące.

Jak dotąd nie wiadomo, jaka jest tego przyczyna. Zdarza się również, że przedwczesne siwienie jest skutkiem niedoborów żywieniowych. Dotyczy to zwłaszcza braku w diecie witamin z grupy B, takich jak biotyna (witamina H), kwas foliowy (witamina B3), kwas pantotenowy (witamina B5) oraz kwas paraaminobenzoesowy (PABA). Najlepszym źródłem tych witamin są drożdże piwne i produkty z pełnego przemiału ziarna. Wśród substancji mineralnych duże znaczenie dla dobrej kondycji włosów ma cynk, miedź, żelazo i selen. Niedobór tych substancji może powodować nie tylko wypadanie włosów, ale również ich przedwczesne siwienie. Obecna medycyna już zna środki do niwelowania niedoboru składników w ludzkim organizmie, odpowiedzialnym za kolor włosa!