Najchętniej kupowane

85.80 zł
koszyczek
39.00 zł
koszyczek
39.00 zł
koszyczek
100.00 zł
koszyczek

 


               Czy można spowolnić proces siwienia? Czy zapobieganie siwiźnie jest już możliwe?

To, w jakim wieku włosy siwieją i dlaczego młody mężczyzna siwieje zależy przede wszystkim od genów. Jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie posiwieli wcześnie, nie dziw się, gdy i ciebie spotka to w młodym wieku. Niezdrowy tryb życia tzn. zła dieta, palenie papierosów, picie alkoholu i życie w ciągłym napięciu przyspiesza siwienie włosów. Jeśli więc chcesz długo cieszyć się naturalnym kolorem włosów, prowadź spokojny, rozsądny tryb życia - unikaj stresu.

Siwienie włosów można opóźnić chroniąc włosy przed silnym działaniem promieni słonecznych. Słońce bowiem powoduje, że zaczynają zanikać w organizmie melanocyty, czyli komórki produkujące barwnik. Prawdą jest to, że stres przyspiesza pojawianie się siwych włosów. W niektórych przypadkach pojawienie się siwych włosów może być związane z trybem życia lub sposobem odżywiania. Ciekawe są na przykład obserwacje brytyjskich naukowców, którzy wykazali, że nałogowi palacze są czterokrotnie bardziej narażeni na siwienie w młodym wieku niż osoby niepalące.

Jak dotąd nie wiadomo, jaka jest tego przyczyna. Zdarza się również, że przedwczesne siwienie jest skutkiem niedoborów żywieniowych. Dotyczy to zwłaszcza braku w diecie witamin z grupy B, takich jak biotyna (witamina H), kwas foliowy (witamina B3), kwas pantotenowy (witamina B5) oraz kwas paraaminobenzoesowy (PABA). Najlepszym źródłem tych witamin są drożdże piwne i produkty z pełnego przemiału ziarna. Wśród substancji mineralnych duże znaczenie dla dobrej kondycji włosów ma cynk, miedź, żelazo i selen. Niedobór tych substancji może powodować nie tylko wypadanie włosów, ale również ich przedwczesne siwienie. Obecna medycyna już zna środki do niwelowania niedoboru składników w ludzkim organizmie, odpowiedzialnym za kolor włosa!