Najchętniej kupowane

85.80 zł
koszyczek
39.00 zł
koszyczek
39.00 zł
koszyczek
100.00 zł
koszyczek

 

Jak ukryć siwe włosy?


Wraz z upływem czasu, gdy problemów i trosk w dorosłym życiu jest coraz więcej pojawiają się pierwsze siwe włosy. Z medycznego punktu jest to efekt spadku aktywności komórek melanocytów produkujących melaninę. Włosy zawierają mniej pigmentu, a to sprawia, że na tle całej fryzury - w wyniku rozproszenia światła, wydają się siwe.  Tak naprawdę włos pozbawiony pigmentu lub zawierający go tylko w małej ilości nie posiada żadnej barwy.

Nauka jeszcze nie poznała dokładnie co powoduje obniżenie aktywności produkcji melaniny. Wiadomo tylko, że procesowi siwienia włosów sprzyja m. in. starzenie się organizmu, wystawianie włosów na silne działanie promieni słonecznych, nikotyna, stres, nowoczesne temmpo życia, choroby, niezdrowa i "uprzemysłowiona" żywność. Oczywiście największy wpływ mają czynniki genetyczne czy nawet przynależność do danej rasy. Europejczycy niestety siwieją szybciej niż populacja Azji.

Najstarszą, metodą ukrywania siwych włosów było czesanie ich grzebieniem, wykonanym z ołowiu, co było ryzykowne dla naszego zdrowia. Obecnie jest wiele sposobów maskowania siwych włosów. Na pewno nie jest jednym z nich wyrywanie siwych włosów. Podobno w miejscu jednego wyrwanego siwego - wyrasta kilka nowych. Jeśli chcemy ukryć siwe włosy niekoniecznie jesteśmy skazani na stosowanie farb do włosów w salonach fryzjerskich których jest pełno na rynku.

Istnieją sprawdzone i proste domowe sposoby, które mogą nam pomóc skutecznie ukryć siwe włosy.

Ziołowa kąpiel włosów po której siwe włosy nabiorą ciemniejszego brunatnego koloru. Po zastosowaniu wywaru z czarnej herbaty i szałwii. Należy zmiksować blenderem 1 łyżkę listków czarnej herbaty z 1 łyżką suszonych liści szałwii. Następnie zalać mieszankę 1/2 litra wrzątku i gotować 130 minut na małym ogniu. Po ostudzeniu wcieramy wywar we włosy 2 x dziennie przez 5 dni.

Orzech włoski na włosy ciemne; Siwe włosy zostaną skutecznie pokryte przez napar z orzecha włoskiego. Należy zalać garść z łupin orzecha połową litra wody i parzyć przez 30-40 minut. Przecedzić napar i płuczemy nim włosy. Taka płukanka nadaje się idealnie do pogłębienia odcienia ciemnych włosów, a siwiznę pokryje dopiero po kilkukrotnym płukaniu.

Do włosów jasnych przygotuj napar rumiankowy, dodaj sok z 1 cytryny. Po 30 minutach wetrzyj we włosy;

Kora dębu bardzo dobrze kryje siwe włosy, nadaje im kasztanowy odcień. Czarna herbata zawiera naturalne ciemne barwniki farbujące włosy. Garść kory dębu i 4 łyżki herbaty zalewamy 3 szklankami wody. Gotujemy na wolnym ogniu około 3 godziny aż zredukujemy ilość płynu do 2/3 szklanki. Odstawiamy na dwie godziny. Gotowy napar przecedzamy i mieszamy z łyżką oliwy. Taką nalewkę rozprowadzamy dokładnie na suchych włosach. Zakładamy foliowy czepek i owijamy głowę ręcznikiem. Po około godzinie myjemy głowę szamponem.

Odsiwiacz stosujemy jeżeli chcemy zachować naturalny kolor włosów i nie chcemy farb koloryzujących. W odróżnieniu od farb, odsiwiacz działa powoli i dyskretnie. Odsiwiacz w łagodny i bezpieczny sposób odbudowuje pigmenty we włosach. Odsiwiacze zawierają prekursory melaniny, które wnikając do trzonu włosa, pod wpływem tlenu z powietrza przekształcają się w pigment identyczny z naturalnym. Odsiwiacze przeznaczone są do każdego rodzaju włosów.